Nieuwsbrief 3

Kalender

Ook inzichtelijk via Parro / het Ouderportaal

Om alvast in uw agenda te zetten:

  • woensdag 2 oktober 2024: Opening Kinderboekenweek
  • donderdag 3 oktober 2024: OR-vergadering aanvang 20.00 uur
  • dinsdag 8 oktober 2024: Groep 4a naar Pieter Vermeulen museum.
  • woensdag 9 oktober 2024: Groep 4b naar Pieter Vermeulen museum
  • woensdag 9 oktober 2024: Groepen 8a en 8b naar Techport.
  • vrijdag 11 oktober 2024: groep 6 naar Thijsses Hof.

Kinderboekenweek

De Kinderboekenweek start traditiegetrouw op een woensdag. Dit jaar is dit woensdag 2 oktober 2024. Net als andere jaren staat er dit jaar ook een thema centraal en dat is “Lekker eigenwijs”.

Tien dagen lang staat het kinderboek centraal. Scholen, bibliotheken en boekhandelaren organiseren activiteiten waarmee ze het leesplezier van de kinderen hopen te stimuleren en te vergroten. Op de Bosbeekschool besteden wij ook uitgebreid aandacht aan de Kinderboekenweek met verschillende activiteiten.

Boekenmarkt:

Op school willen we de Kinderboekenweek openen met een boekenmarkt in de school. De kinderen, die het leuk vinden, mogen boeken die zij niet meer lezen verkopen aan andere kinderen voor een leuk prijsje (maximaal 2 euro per boek). De boeken moeten natuurlijk nog wel heel en compleet zijn.

De verkopende kinderen mogen om 8.15 uur met hun boeken en een kleedje de school in om een plekje te zoeken in de gang of in de speelzaal. U mag er als ouder bij blijven, vooral voor de jongere kinderen dit prettig.

Vanaf 8.30 uur mogen alle andere kinderen gaan kijken en kopen!

Om 8.55 uur is de boekenmarkt afgelopen, zodat alle kinderen om 9.00 uur weer in de klas zitten. We hopen dat iedereen een paar leuke boeken scoort op de deze boekenmarkt.

De komende periode screenen wij alle kinderen van de groepen 5, 6 en 7 op het gebied van meer- of hoogbegaafdheid. In de groep maken alle kinderen een aantal oefenkrakers en een aantal hersenkrakers. Onze bevindingen delen wij met de Day a week school. In samenwerking met de DWS mogen wij maximaal 2 of 3 leerlingen voordragen aan de DWS. De DWS beslist uiteindelijk of deze leerlingen worden toegelaten tot de DWS. Zij mogen dan 1 dag per week vanaf januari 2025 deelnemen aan de DWS. De betreffende ouders worden hierover persoonlijk geïnformeerd. De interne screening levert onze team weer mooie informatie op om zo goed mogelijk aan te kunnen sluiten bij de onderwijsbehoefte van de kinderen.

Op donderdag 24 oktober 2024 levert de firma Schilte het nieuwe meubilair in de groepen af.

Waarom nationale Kraanwaterdag?

Voor veel kinderen is kraanwater vanzelfsprekend. Maar kraanwater is eigenlijk een bijzondere dorstlesser. Op deze dag besteedden we daarom aandacht aan kraanwater als gezonde en duurzame dorstlesser. Daarnaast ging ook de aandacht uit naar het duurzame gebruik van water. Er zijn tips besproken hoe we slimmer om kunnen gaan met kraanwater.

Als school en in samenwerking met Partou stimuleren wij onder schooltijd en tijdens de TSO het drinken van kraanwater in plaats van het drinken van limonades, vruchtensappen of frisdrank waarin veel suikers zitten. Wij verplichten dat niet, maar hebben dit bij de kinderen onder de aandacht gebracht. We vragen de kinderen en ouders om mee te werken aan een gezonde levensstijl. De Nationale Kraanwaterdag was voor ons een mooie aanleiding om hieraan binnen de groepen aandacht aan te geven.

Mad Science (naschoolse activiteit)

Deze week stonden de lessen van Mad Science onder andere in het teken van licht en geluid.

Rabobank  

U kunt, als u een rekening heeft bij de Rabobank, deze maand nog meedoen met de RABO Club Support. U kunt dan op ons initiatief stemmen en daarmee ondersteunt u het onderhoud van onze groene schoolpleinen. Dus stem op de Stichting ‘Vrienden van de Bosbeekschool’ via de link hieronder!

Rabo ClubSupport (rabo-clubsupport.nl)

https://www.rabobank.nl/leden/clubsupport/club-overzicht/clubdetail

Sportnieuws Bosbeekschool

School Volleybal

Op zaterdag 26 oktober 2024 (in de herfstvakantie) is er een smashbal toernooi in sporthal Zeewijk, waaraan de Bosbeekschool met verschillende teams kan deelnemen. De inschrijfformulieren voor groep 3 t/m 8 zijn uitgedeeld en dienen 2 oktober 2024 ingeleverd te zijn.

Op 2 november2024 (in de herfstvakantie) is er een korfbaltoernooi voor de leerlingen van groep 3 t/m groep 6 in sporthal Zeewijk. Ook deze inschrijfformulieren zijn meegegeven.

Op 31 oktober 2024 is het evenement  Glow in the Dark SportMix voor kinderen uit groep 1 t/m 8.

Sporthal Zeewijk wordt helemaal  omgetoverd tot een zaal waarin allerlei spellen op een totaal andere en spectaculaire manier gespeeld kunnen worden, namelijk in het donker met alleen licht dat afkomstig is uit UV/Blacklight lampen. Door deze lampen lichten alleen fluorescerende en witte materialen op. Dit geeft een heel bijzonder en speciaal effect.

De hele sporthal zal vol staan met gave spellen, die de kinderen kunnen uitproberen. Denk aan een lasergamen,  knikkerbaan, mikken, klim- en klauterparcour, voetbal, trefbal en nog veel meer.

Kom daarom gezellig sporten en geniet van te gekke activiteiten! Doe je leukste neon outfit aan, laat je schminken en kom bewegen en plezier maken.

De kosten zijn €3,50 per deelnemer. Kinderen die sporten via jeugdfonds sport en cultuur mogen gratis deelnemen, mail dan naar Gordon Gort (ggort@sportsupport.nl).

Op de website www.sportpasvelsen.nl kan je je aanmelden. Klik op de glow in the dark tegel. www.sportpasvelsen.nl/activiteiten.

Op vrijdag 1 november organiseren de buurtsportcoaches een peuter- en kleuterinstuif in Sporthal het Polderhuis in Velserbroek. Iedere ouder of verzorger kan met zijn/haar peuter of kleuter komen sporten en ontdekken in Sporthal het Polderhuis.

*9:00 – 10:15 uur ronde voor peuters (1,5 t/m 3 jaar) + begeleider/verzorger

*10:45 – 12:00 uur ronde voor peuters (1,5 t/m 3 jaar) + begeleider/verzorger

*12:30 – 13:45 uur ronde voor kleuters (4 t/m 6 jaar) + begeleider/verzorger

Samen kunnen zij verschillende spelletjes doen. Denk onder andere aan:

Klimmen | Springkussen | Mikken | Loopfietsparcours | Bewegen op muziek.

Inschrijven kost €3,- voor 1 peuter/kleuter met begeleider/verzorger.

Nieuws uit de buurt…

Informatiebijeenkomst

Uitnodiging ouders van groep 6, 7 & 8

Beste ouders,
 
Graag willen we uw aandacht vragen voor een bijeenkomst over de online leefwereld van kinderen, die we organiseren voor ouders van leerlingen in groep 6, 7 en 8.

De onlinewereld ontwikkelt zich razendsnel en onze kinderen groeien hierin mee. Voor veel ouders is deze wereld nog onbekend terrein. Daarom organiseren wij op woensdag 16 oktober een informatieve bijeenkomst in het Telstar stadion in Velsen-Zuid. Deze bijeenkomst is bedoeld om ouders inzicht te geven in de online wereld van hun kinderen en hen te helpen de risico’s te begrijpen en aan te pakken.

Wat kunnen ouders verwachten?

  • Inzicht in de onlinewereld van kinderen door Bureau Social Media Wijs.
  • Uitleg over populaire apps, games en platforms zoals Snapchat, Telegram en Roblox.
  • Praktijkvoorbeelden van de politie over online risico’s voor de jeugd.
  • Handige tips voor ouders over hun rol in de digitale opvoeding.
  • Informatie over het project ‘cyberouder’ en de mogelijkheid om zich hiervoor aan te melden.

Details bijeenkomst:

  • Datum: woensdag 16 oktober 2024
  • Tijd: 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) – 21.30 uur.

Locatie: Telstar stadion (Minister van Houtenlaan 123, Velsen-Zuid)

De musicalgroep van het Ichthus Lyceum is druk bezig met de laatste repetities voor High School Musical. De uitvoeringen zijn al snel: op donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober treden zij op. Wegens de verbouwing van de Stadsschouwburg kunnen zij daar niet terecht, maar toveren zij het eigen Ichthus Lyceum om tot een high school en treden ze op in hun eigen theaterzaal!

Het lijkt ons heel leuk om al bij de Generale Repetitie op 9 oktober publiek te hebben. Bovendien weten we dat er op basisscholen leerlingen zijn, die belangstelling hebben voor onze musicals en later misschien ook wel willen meedoen. Voor hen is het heel leuk om tijdens de Generale een kijkje ‘achter de schermen’ te krijgen.

Zijn er leerlingen in groep 8 die het wellicht leuk zouden vinden om (gratis) daarbij aanwezig te zijn? Dan kunnen zij een mailtje te sturen naar W.Veenstra@ichthuslyceum.nl en wij zorgen voor een plekje op de tribune en wat te drinken en wat lekkers tijdens de pauze.

Het programma voor woensdag 9 oktober 2024:

  • 17.45 uur inloop
  • 18.30 uur aanvang Generale Repetitie met inzingen (ook dat hoort erbij!)
  • 21.30 uur (ongeveer) einde

Wellicht ten overvloede: deze avond is alleen bedoeld voor leerlingen. Als ouders ook nieuwsgierig zijn, kunnen zij uiteraard wel een kaartje kopen voor één van onze optredens via: https://www.ichthuslyceum.nl/musical/

Met vriendelijke groet namens de musicalgroep,

Wietse Veenstra

Diverse flyers kunt u meenemen vanaf het historisch schooltafeltje in de gang bij de ingang aan de Burgemeester Enschedélaan.

Herfstvakantie: maandag 28-10-2024 t/m vrijdag 01-11-2024

Kerstvakantie: maandag 23-12-2024 t/m vrijdag 03-01-2025

Voorjaarsvakantie: maandag 17-02-2025 t/m vrijdag 21-02-2025

Meivakantie: maandag 21-04-2025 t/m vrijdag 02-05-2025 (Inclusief 2de paasdag: maandag 21-04-2025 en koningsdag: zondag 27-04-2025)

Bevrijdingsdag: maandag 05-05-2025

Hemelvaartsdag: donderdag 29-05-2025

dag na Hemelvaart: vrijdag 30-05-2025

2de Pinksterdag: maandag 09-06-2025

dag voor de Zomervakantie: vrijdag 11-07-2025

Zomervakantie: maandag 14-07-2025 t/m vrijdag 22-08-2025

Bijzondere dagdelen vrij voor alle kinderen (schooljaar 2024-2025)

Sinterklaas: donderdag 5 december 2024 (Alle kinderen zijn ’s middags vrij)

Kerstdiner donderdagavond 19 december 2024 (alle kinderen zijn ’s middags vrij en genieten

’s avonds van een feestelijk kerstdiner)

start Zomervakantie: donderdag 10 juli 2025 om 12.15 uur! (Alle kinderen zijn ’s middags vrij)

vrijdag 11 juli 2025 zijn alle kinderen vrij!

studiedag 1: dinsdag 15-10-2024

studiedag 2: vrijdag 6-12-2024

studiedag 3: vrijdag 28-02-2025

studiedag 4: maandag 31-03-2025

studiedag 5: dinsdag 10-06-2025

Virtuele tour

Heeft u onze virtuele tour al gezien? Deze tour mag u altijd delen met uw vrienden of kennissen.

De volgende Nieuwsbrief ontvangt u op vrijdag 11 oktober 2024.